סגנון עיצוב אוונגרד

חלל מעוצב בסגנון אוונגרד

מקור הסגנון מגיע מתחום האומנות של תחילת המאה ה-20. הסגנון העיצובי הזה מתבסס על חומרי גלם ועל מוצרי חשמל החדישים ביותר, ריהוט מיוחד, ומיומנות להשתמש בכל לוח הצבעים לעיצוב החלל.

תכונות הסגנון:

  • העיצוב מכיל שימוש בצבעים חיים, חזקים ובעלי קונטרסט
  • שיטות חלוקת חלל לא שגרתיות
  • שימוש בחומרי הגלם הכי חדישים בשוק
  • ריהוט מיוחד בצורות, צבע ובאופן ייצור של חומר הגלם
  • חידושים טכנולוגיים- מערכת שמע ווידאו חדישים, מוצרי חשמל מתקדמים
  • תשומת לב מיוחדת לדגשים בחלל. כל חדר שמעוצב בסיגנון אוונגרדי חייב להיות בעל אלמנט חלל מרכזי. למשל: בסלון-ספה, בחדר שינה-מיטה, במטבח-שולחן.

קירות

שימוש בחומרים החדישים ביותר כמו: טפטים מתכתיים, חיפוי למינציה, פנלים תלת-מימדיים, פנלים מעור סוגי נוספים הכי חדישים בשוק. הכי חשוב זה ליצור קונטקסט בעיצוב קירות. למשל לצבוע כל קיר בצבע אחר, להדגיש את החלונות והמשקופים. הפתחים יכולים להיות בצורת קשתות, חצי עגולים או כל צורה מיוחדת אחרת. דבר נוסף שישלים את הסיגנון העיצובי אוונגרד אלה נישות שמובלטות באמצעות צבע או תאורה.

קיר מעוצב בסגנון אוונגרד

תקרה

התקרה יכולה להיות תקרה מתוחה, תקרת גבס, תקרה צבועה או תקרה מסויידת פשוטה, אך מכיוון הסגנון העיצובי אוונגרד אוהב צורות לא טיפוסיות, כדאי להשלים אותו באמצעות שכבות או נישות.

תקרה מעוצבת בסגנון אוונגרד

תאורה

תאורה הוא שחקן חשוב, לכן באוונגרד תמיד יש מספיק אור, אם זאת תאורת יום  המגיעה דרך חלונות גדולים או דרך ויטראג' או תאורת ערב בעזרת גופי תאורה.

תאורה מעוצבת בסגנון אוונגרד

גופי תאורה תלויים וגופי תאורה לקירות, תאורת רצפה תמיד יהיו בצבעים בהירים ובצורות יצירתיות. יכולים להיות בתור דגש בלבד או אלמנט שלא גלוי לעין אך מדגיש איזורים מסויימים בחלל.

רצפה

עיצוב הרצפה ניתן להשתמש בחומרים שונים, צבעים בהירים הם הנפוצים ביותר ושטיחים מקיר לקיר בצבעים ניגודיים.

ריצפה מעוצבת בסגנון אוונגרד

מאוד מקובל להתקין במות, אשר יכולות לשמש כהפרדה או חציצה בין חללים פונקציונליים שונים.

ריהוט

הריהוט האוונגרדי תמיד מושך את העין, ואף מהווה האובייקט המרכזי של החדר.

קיר כוח בסגנון אוונגרד

הרהיט המושלם שמתאים לחלל האוונגרדי הוא רהיט שנבנה בהזמנה אישית לפי טעמכם האישי, משהו יוצא דופן, מסוגנן, איכותי, בעל צורה גיאומטרית יחודית ומתאים בצורה מושלמת לקונספט הכללי של העיצוב. לא חייבים ללכת רק על הקו העיצובי בהתאמה אישית, אפשר למצוא גם בתעשייה רהיטים בעלי עיצובים חדשניים או רהיטים שעוצבו ע"י מעצבים בעלי ריפוד צבעוני ואיכותי. כמובן לא פחות חשוב שהרהיט יהיה פונקציונלי ולא מסיבי, כי אחת האמירות של האוונגרד הוא מרחב וחופש תנועה בחלל.

דקור

פרטים דקורטיביים קטנים כמו: פסלים, נרות וכל מיני חפצי נוי קטנים ולא משמעותיים-אינם מתאימים לאוונגרד. פרטי עיצוב נלווים שכן יכולים להתאים לסגנון הזה הם אגרטלים גדולים בצורות גיאומטריות קפדניות עשויים מזכוכית, מתכת,פלסטיק או כל סוג אחר של כלי מבריק. לעתים קרובות נהוג למקם כל מיני צמחים אקזוטיים ופרחים בעביטי עץ.תמונות אופנתיות בסיגנון מופשט, קוביזם וכדומה. לא משנה מה נבחר חשוב לזכור שכל פריט דקורטיבי צריך להראות כמו יצירת אומנות מודרנית.

דקור בסגנון אוונגרד

אם נחליט לעצב בסגנון האוונגרד, חשוב לא להגזים בו, אחרת הדירה יכולה להפוך למוזיאון של חפצים מוזרים, בלתי ידועים, עם קירות, רצפה ותקרה בכל צבעי הקשת.

המחשה