סגנון עיצוב-בארוק

סגנון עיצוב-בארוק

בתרגום מאיטלקית פירוש המילה "בארוק" "ביזארי". כניסה לפייבוריט תחת המלך האקסטרווגנטי ביותר לואי ה -14, סגנון זה לא ממהר לעזוב לתמיד. פנים הבארוק מאופיין בפומפ תיאטרלי, עקמומיות השורות, משחק הצללים, הרשימות החפצים, שפע המראות והשטיחים. התקרה מעוטרת בציורי קיר וטיח, הקירות מחופים בפאנלים של אדום, עץ סיסם או שטיחי קיר. טאבו – מוצרי עור וגימור טבעי, ובעיקר מלאכותיים, תקציביים ומודרניים. הצבעים האופייניים לקירות הם קרמל, קפה, חרדל, בורדו. הסגנון מחודד על ידי האצילים, כך שכורסאות, ספות ומיטות שולטות בין הרהיטים. אדיב, פומפוזי, עם וילונות יקרים, בהירים, רגליים, כפות אריות, הם תופסים את המקומות הנכבדים ביותר. יש המון טקסטיל: אלה לא רק וילונות וילונות עם פריקי טלה, אלא גם חופות מעוטרים בחלילים וקשתות. צבעי הבדים דומים למתכות ואבנים יקרות – זהב, אודם, אמרלד. לנברשות קריסטל יש משהו במשותף עם מנורות קיר ומנורות רצפה על מוטות מגולפות. התפאורה נוצרת על ידי ציורים של אמנים מכובדים, שירותים בארונות זכוכית, ספלי הוגים עתיקים, אגרטלים עם הזהבה.

היסטוריית הסגנון

במאה השש עשרה איבדה איטליה את מעמדה הפוליטי והכלכלי. זרים החלו להכתיב את תנאים. אולם איטליה הייתה עדיין מובילה בתחום האמנות והארכיטקטורה, ורומא הייתה מרכז הקתוליות. היה צורך לשנות את המצב ולהראות לכל העולם התרבותי שאיטליה עדיין ציפה. כדי לרצות את הכמורה והאצולה, בסוף המאה ה -16 הומצא סגנון הבארוק – סמל לגדולה ועושר. אף מונח אחד לא גרם למחלוקת כמו "בארוק". בהתחלה זה היה תיאור של משהו שהוא מעבר לתחום – "מגוחך", "ביזארי", "מוזר". אך בהדרגה הגיעה הבנה של הסגנון ועברה תפיסה שלילית. הבארוק נקשר למושג "אליטיזם", "יומרנות", "נטייה לחריגות". הכינויים הללו מדברים בעד עצמם. היקף מלכותי ושיק hypertrophic ראוותני – זהו הבארוק.

סגנון עיצוב-בארוק

אלמנטיים ייחודים לסגנון

בבארוק הכל מוגזם, באמת מוצגים עושר ויוקרה. זהב נמצא בכל מקום! במקביל, מתפתחת תמונה הרמונית להפליא, בה כל החפצים והתפאורה הם "חברים" ומשלימים זה את זה. יצירת פנים בארוק היא די קשה. בנוסף לזמינות של שטח מתאים, יידרש מאמץ רב לבחירת כל מרכיבי הסגנון.

 

סגנון עיצוב-בארוק

גימורים ודקור

סגנון הבארוק בפנים מרמז על תפאורה עשירה בהישג יד: יציקת שקע עשירה על התקרה, הקירות, הדלתות, הרהיטים ופריטים הפנימיים. ציורי קיר וציורי נושא על התקרה והקירות. שטיחי קיר, ברוקדה, משי וקטיפה מכסים את הקירות. אם משתמשים בטפטים, אזי הם יוקרתיים, על בסיס טבעי, עם דפוס סגנון מתאים. על הרצפה מונחים שיש, אבנים יקרות למחצה, פרקט אמנות מהגוני. כל החומרים המשמשים חייבים להיות יקרים ולהדגיש את הפאר הראוותני של הפנים.

 

סגנון עיצוב-בארוק

ריהוט

בשום סגנון פנים אחר לא תוכלו להתקל ברהיטים מפוארים כאלה. לא סביר שיימכר בחנויות רהיטים רגילות. דגימות כאלה אינן מיוצרות בקבוצות גדולות, הן מתבצעות לפי הזמנה. בארוק כולל צורות רהיטים זורמות ומקושטות. היא מעוטרת בעושר גילופי שיבוץ, שיבוץ, אבנים יקרות למחצה, שנהב, כסף, הזהבה ואם הפנינה. יצרני קבינט בחברות ידועות יוצרים יצירות אמנות באמת. בסגנון הבארוק מוקדשת תשומת לב רבה אפילו לעיצוב רגלי רהיטים.

סגנון עיצוב-בארוק

המיטה הבארוקית בעלת מידות מלכותיות. חופה עם גדילים ושוליים עשויים טקסטיל איכותי תשלים מקום נעים לישון בו.

סגנון עיצוב-בארוק

בזכות הבארוק, עדיין ישנם מעילים נעימים ונוחים, ספות, כריכות, שולחנות קונסולה דקורטיביים, שידות במגוון צורות שונות.

טקסטיל

יוקרה בכל דבר היא המוטו של טקסטיל בארוק. כאן אין מקום לבדים מכותנה ובדים סינתטיים פשוטים.עבור ריפודי רהיטים משתמשים באופן מסורתי בקטיפה, ברוקדה, בשטיחים ובסאטן. טקסטיל לדקור של החלונות הינו אחיד עם הריפוד של הרהיטים ובכך משלים בצורה הרמונית את החלל.

סגנון עיצוב-בארוק

צבעוניות

התפאורה הבארוקית הראוותנית מרמזת על כך בצבעים המתאימים: זהב, אמרלד, טרקוטה, סגול, כחול, בז', לבן וחום. שילובי צבעים בהירים ומנוגדים בעיטור, ריפוד ואביזרים מוסיפים תחכום ועושר לכל החלל.

סגנון עיצוב-בארוק

תאורה

מחווה לבארוק המודרני של המאה החולפת – תאורה רכה רב-מפלסית עם שימוש בגופי תאורה המדמה נרות. נברשות קריסטל שיק וברונזה גם מעטרות את החלל בצורה מושלמת. בתור תאורה משלימה יתפקדו פמוטים ומנורות רצפה שימוקמו במקומות שונים. פמוטים ונברשת משמשים גם כפריטי דקור וגם כתאורה רומנטית נוספת.

 

סגנון עיצוב-בארוק

אקססוריס

פריטי תפאורה לסגנון הבארוק בפנים נבחרים בקפידה רבה. בשפע כזה של אביזרים לסגנון, צריך להתאים כל פריט כדי שהבית לא ייראה כמו חנות עתיקות, אלא ייראה מפואר והרמוני. חידוד ואריסטוקרטיה יינתנו לחלל על ידי מראות במסגרות משובצות, פסלונים וארונות מוזהבים, פמוטים וציורים על הקירות. פרחים וקומפוזיציות טריים באגרטלים מעוצבים יתאימו בכל בית. שטיח מפואר עשוי משי או צמר ישתלב בהרמוניה בפנים שנוצרו.

סגנון אלגנטי ואומנותי זה עם קווים חינניים ותפאורה עשירה ופומפוזית, כתזכורת לחללי הפנים של הארמון, עדיין יוצרת עניין. כמובן שקשה ליצור חלל שלם מעוצב בסגנון בארוק מכמה סיבות, אך כמה אלמנטים מהסגנון האלגנטי והרומנטי הזה ימשכו את אוהבי עיצוב הפנים בעיצובים העשירים.

סגנון עיצוב-בארוק
סגנון עיצוב-בארוק
סגנון עיצוב-בארוק
סגנון עיצוב-בארוק

המחשה